Vote for Nekonečný příběh

Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker.

IP: 82.208.17.61
Nekonečný příběh

• Server vznikl pro hráče, kteří milují tuto hru. Proto jsem se rozhodl udělat něco výjimečného a vyváženého, kde si každý hráč najde to své, co zbožňuje na Minecraftu. zároveň dle dlouholetých zkušeností tomu dodáváme společně speciální nádech.

• Zaměřujeme se především na kvalitní hraní společně s kamarády, rodinou a zároveň na bezpečí hráčů, majetku a celého serveru pro spokojenou komunitu.

• Je tu klasický Survival, s téměř nekonečnou mapou. K dispozici je plně vyvinuta ekonomika, kterou doplňuje několik speciálních metod na získávání odměn. Celá herní mechanika samotné hry je pozměněna na několik různých úrovní skillů všeho druhu. Jsou k tomu přizpůsobené monstra s odpovídající obtížností než v původní hře. K dispozici jsou připravená vlastní kouzla, které všichni velmi rádi vyzkouší. Je tu připraveno spoustu zábavy, která nikdy neomrzí a hlavní kouzlo celého serveru musíte poznat Vy sami :3

• Životní příběhy každého z nás se odehravají každy den, pojďme je spolu sdílet a vytvořit tak jeden velký, který nebude mít konce. Těšíme se právě na tebe o/

Odkazy:
Web: https://npribeh.fhgames.cz/
Discord: https://discord.gg/a8MSGPd
YouTube: https://www.youtube.com/Chipmunkatels
Facebook: https://www.facebook.com/npribeh/
Instagram: https://www.instagram.com/npribeh/
Server Trailer

What is the server IP for Nekonečný příběh ?

The IP address for Nekonečný příběh is 82.208.17.61. You can use this IP Address to start playing on the Nekonečný příběh Minecraft Server now. This is the most recent, accurate, and working IP Address you will find as of 2022.

How do I play on the Nekonečný příběh Minecraft server?

Open the Minecraft launcher, next click the "Play" button, then select "Multiplayer" from the main menu.

Click the "Add Server" button to open the server information form then input the the IP Address 82.208.17.61 in the "Server Address" box then press click on "Done" button.

Once the connection to the server is verified by Mojang session servers and is available, the connection icon will turn green and you can click on the "Join Server" button to play on Nekonečný příběh and experience their latest updates and gamemodes!

What Minecraft game version does Nekonečný příběh server support?

Nekonečný příběh supports Minecraft game version: 1.19.3, however keep in mind that many Minecraft servers allow players to use older or newer versions so please make sure to check Nekonečný příběh Discord or Website for more information on version compatibility.

Where is the Nekonečný příběh Minecraft Server being hosted?

The Nekonečný příběh server is currently hosted in Czech Republic and has a great connection as of the 23 of Mar at 06:51 EST, 2022.

What gamemodes can I play on the Nekonečný příběh Minecraft Server?

You can play Survival, PvE, Economy, Vanilla, Mini Games, MCMMO, PvP, Parkour, on the Nekonečný příběh Minecraft Server. This gamemode list was updated by the server owner on the 23 of Mar at 06:51 EST, 2022

What is the Discord server for the Nekonečný příběh Minecraft Server?

You can join the Discord server for Nekonečný příběh by clicking on the following invite link: You can chat with other players, request support, and read about the latest updates in Nekonečný příběh 's Discord Server.

What is the website for the Nekonečný příběh Minecraft Server?

The website link for the Nekonečný příběh server is https://npribeh.fhgames.cz/. On the website, you will find the forums, store, and news for the server.

Joins by Slug

Sorted by conversion rate. All-time data.

Temporarily disabled.

Rank Tag Clicks Joins Conversion

JOINS BY COUNTRY

Sorted number of joins. All-time data.

Rank Country Joins Percent

YOU CAN VOTE ONCE A DAY!

IP: 82.208.17.61
venca_vajca
(5 / 5 stars)
šegvuisvhwuiodjhewuidfhzewewui ghuý hzi
Viewing the latest 1 reviews
  Disclaimer:
 • We only count unique IP copies. Meaning only 1 copy from a device/ip combination is counted per day.
 • Manual IP copies are not counted. Only clicks on the ip address button are counted.
 • Player count data tracking started June 14, 12AM 2022.
 • All Time

  Rank Username Votes
  #1 Alvin 91
  #2 SmokieCZ 29
  #3 At0m 14
  #4 Simonita919 12
  #5 domka1243 11

  Monthly

  Rank Username Votes
  #1 Alvin 15
  #2 SmokieCZ 10
  #3 At0m 8
  #4 Wolfixiik 6
  #5 Simonita919 5